Dřevěné žaluzie do pergol

Zdobí váš dvůr či prostranství přímo navazující na dům krásná pergola s dostatkem místa k odpočinku, přesto nejste 100 % spokojeni?

Pravděpodobně vás trápí problémy s přímým slunečním svitem, který má za následek, že se po většinu dne snažíte pobytu v pergole spíše vyhnout! Máme pro vás řešení: dřevěné žaluzie do pergol.

Proč právě dřevěné žaluzie do pergol? Odpověď je jednoduchá. Dřevo je ideálním materiálem, který nenaruší styl dřevěné pergoly a pohled na takovouto žaluzii bude zanechávat pocit příjemného přírodního řešení namísto jiných nevzhledných způsobů stínění.

Navíc dřevěné žaluzie do pergol se dobře zhotovují, neboť dřevo je materiálem, který umožňuje libovolné obrábění a dělení dle požadavků, je pružné a poddajné, přitom neznamená enormní váhovou zátěž pro konstrukci pergoly. Díky tomu je možné instalovat dřevěné žaluzie do pergol, které mají i velkoformátové nestíněné proluky.

U dřevěných žaluzií do pergol očekávejte obvyklý, tj. velmi jednoduchý způsob ovládání sklonu. V případě potřeby je lze vytažením uschovat nebo zarolovat, ať už se jedná o řešení pro boční stínění nebo naopak pro střešní ochranu.

Specializujeme se na zastínění pergol a teras. Rádi pro vás vyrobíme dřevěné žaluzie určené pro nově vyráběné pergoly (jako součást kompletní dodávky) i pro pergoly již zhotovené. Kontaktujte nás prosím, zašleme vám nezávaznou kalkulaci.

Možnosti použití dřevěných žaluzií v pergolách

  • Dřevěné žaluzie proti větru.
  • Dřevěné žaluzie proti přímému slunci.
  • Dřevěné žaluzie proti bočnímu dešti.
  • Dřevěné žaluzie jako clona proti pohledům sousedů a kolemjdoucích.

Alternativami dřevěných žaluzií užívaných pro zastínění jsou bambusové rohože, ale ty nejsou tolik odolné. Používá se např. i polykarbonát (nevzhledný, bez vzdušné propustnosti).

K zamyšlení!

Při volbě ideální varianty dřevěných žaluzií je třeba řešit nejen systém ovládání, ale také šířku lamel (nejčastěji 2,5; 3,5; 5 a 7 cm), barvu materiálu, tvrdost dřeva s ohledem na povrchové ošetření a orientaci stahování žaluzií do paketu:

  • Vertikální dřevěné žaluzie do pergol
  • Horizontální dřevěné žaluzie do pergol
E-shop s doplňky do zahrady