Co na střechu pergoly

Častá otázka, na níž nemusí být jednoduchá odpověď. Poradíme vám, co na střechu pergoly, resp. "Jak udělat střechu na pergolu". Už při samotné stavbě konstrukce pergoly byste měli vědět, jakou střešní krytinu zvolíte, neboť od toho se odvíjí její statika, resp. nosnost konstrukce pergoly. Stejně tak se často řeší, zda střecha na pergolu má být průhledná nebo ne. Nastudujte informace.

Otázka zní, jak udělat střechu na pergolu? Doufáme, že v tomto článku najdete potřebné odpovědi.

Pokud tedy budete chtít aplikovat klasickou pálenou nebo betonovou tašku, pak je třeba řešit konstrukci pergoly s takovými parametry, aby danou váhu pergola unesla. U lehčích krytin typu polykarbonátu naopak tuto starost nebudete mít. Při výběru konkrétní střešní krytiny pro pergolu vždy zjišťujte také požadavky na minimální spád krytiny.

Střešní krytina na pergolu a její spádování:

  • Trapézový plech: 8°.
  • Polykarbonát: 10°.
  • Sklolaminát: 10°.
  • Asfaltové šindele: 12° - 18°.
  • Vlnitý plech: 15°.
  • Betonová taška: 22° - 30°.
  • Pálená taška: 22° - 40°.

Střecha pergoly a její průhlednost

Výběr střechy pergoly taktéž podléhá rozhodnutí, zda bude střecha průhledná a umožní prostup slunečních paprsků, či naopak bude svitu slunce zabraňovat. Častým požadavkem majitelů je, aby na pergole byla průhledná krytina.

Použít můžete čiré materiály nebo naopak barevně tónované (v případě PVC plechů, polykarbonátů aj.). Průhledná krytina na pergolu přináší zahřívání prostoru pod ní. Pokud tedy vaše volba padla na průhlednou střešní krytinu pergoly, pak na tento fakt nezapomeňte a dobře vše ještě jednou zvažte. 

Co na střechu pergoly?
Co na střechu pergoly? Zkuste plech, plast nebo jinou krytinu?

Střecha pergoly a voda?

Střecha pergoly logicky zachytává déšť. Nezapomeňte řešit, jak odvádět ze střechy pergoly tuto vodu. Při rozhodování o tom, co na střechu pergoly dát, doporučujeme vyřešit také otázku odtoku srážkové vody. Dodatečné řešení svodu zachycených srážek do kanalizace, aby voda zbytečně nevytékala na prostor okolo pergoly, se může stát poté problémem. Pokud vám to nevadí, samozřejmě srážkovou vodu řešit nemusíte. Záleží na konkrétním umístění pergoly a jejím účelu. Tj. zda je v blízkosti samotné nemovitosti a je určená pro odpočinek, nebo se naopak jedná o zastřešení garážové stání mimo dvůr apod.

Čím zastřešit pergolu?
Čím zastřešit pergolu? Podle sklonu vyberte vhodnou krytinu.
-----------
Tematické určení obsahu článku: střešní krytina na pergolu, krytina na pergolu, průhledná krytina na pergolu, průhledná střešní krytina na pergolu, plechová střecha na pergolu, sklon střechy pergoly. Dále pak také: střešní krytiny na pergoly, střechy na pergoly, střecha na pergolu, průhledná krytina na pergolu, pergola střecha, čím zastřešit pergolu, střechy na pergolu, jakou krytinu na pergolu, průhledná střešní krytina na pergolu.
E-shop s doplňky do zahrady